Genesis to wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. Ma przyciągać nie tylko oryginalnym lokalem, ale i wyszukaną ofertą kulinarną. Restauracja powstaje przy placu Europejskim w futurystycznym budynku wyróżniającym się niezwykle nowoczesną architekturą.

Otwarty w maju br. Plac Europejski to nowatorska miejska przestrzeń wypełniona fontannami, zielenią i obiektami sztuki. Powstał z inicjatywy Ghelamco Poland w kwartale ulic Towarowej, Grzybowskiej, Wroniej i Łuckiej. Ma 1,5 ha powierzchni i jest dwukrotnie większy od placu Zamkowego. To pierwszy tej skali miejski plac w stolicy, spójnie zaprojektowany i zrealizowany na prywatnej działce, który będzie oddany do dyspozycji wszystkich mieszkańców miasta. Zapewnia swobodną komunikację pieszych i jest całkowicie niedostępny dla ruchu kołowego.

Dwupoziomowa restauracja Genesis ma przyciągnąć nie tylko pracowników kompleksu budynków biurowych Warsaw Spire, okolicznych mieszkańców, ale i kulinarnych koneserów. Genesis to projekt twórców restauracji Senses, która w marcu 2016 r. zdobyła drugą w Polsce gwiazdkę Michelin.

Genesis jest najnowszą, ale nie jedyną restauracją utworzoną na nowo otwartym placu Europejskim. Działa już na nim Stixx Bar&Grill oferujący kuchnię z całego świata oraz kawiarnia Daft Cafe. Na czwartym piętrze Warsaw Spire zlokalizowana jest się nowoczesna przestrzeń kulinarna – The Place, a do różnorodnej oferty kulinarnej dołączy wkrótce sushi, serwowane na parterze budynku Warsaw Spire.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ