Sieć Green Caffè Nero otworzyła nowę kawiarnię przy ul. Nowy Świat w Warszawie. Lokalizacja jest wyjątkowa, Kamienica pałacowa wzniesiona w XIX wieku przez Wawrzyńca Mikulskiego to bowiem miejsce o bogatej historii i tradycjach gastronomicznych.

Architekci zadbali więc o wyjątkowy design, który łączy elementy nawiązujące do okresu powstania budynku w formie surowego loftu. Również termin otwarcia kawiarni nie jest przypadkowy. Zabytkowa kamienica została spalona w ostatnich dniach Powstania Warszawskiego w 1944 r.

– Na lokalizację na Nowym Świecie czekaliśmy od 5 lat. Było warto, ponieważ chcieliśmy pozyskać naprawdę wyjątkowe miejsce, w którym niegdyś działała kawiarenka i które jest ważne dla historii miasta. Nasza nowa kawiarnia znajduje się w kamienicy pałacowej wzniesionej w XIX wieku przez Wawrzyńca Mikulskiego. Budynek został zniszczony podczas Powstania Warszawskiego i odbudowany w latach 1949-50. W okresie międzywojennym działały tu różne firmy handlowe i lokale gastronomiczne, w tym kawiarnia Kresy, niezwykle popularna wśród mieszkańców miasta, a zwłaszcza lokalnej bohemy artystycznej, czy cukiernia Napoleonka, a w ostatnich latach sklep Społem. Kamienica Mikulskiego została zaprojektowana przez Fryderyka Alberta Lessela, ojca Józefa Lessela, który z kolei opracował projekt Kamienicy Kestnerów na Krakowskim Przedmieściu. Mieściła się tam jedna z najstarszych warszawskich kawiarni – Telimena, a dziś jest tu jedna z naszych kawiarni – mówi Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.

Przez duże witryny okienne Green Caffè Nero na Nowym Świecie widać sześć imponujących żyrandoli, każdy po 1,5 metra długości, a na ścianach kamień połączony z drewnem orzecha oraz białą marmurową podłogę z czarnymi akcentami. Orzechowy bar został ozdobiony rzeźbami z XVII wieku, a lustra zostały posklejane ze starych kawałków lustrzanych z różnych zakątków świata.

Drugie pomieszczenie sprawia wrażenie postindustrialnej przestrzeni, w której dominują cegła, metal oraz intensywne kolory ścian będących tłem dla loftowych mebli. Cała, przestronna kawiarnia zlokalizowana jest na łącznej powierzchni ponad 200 mkw. Wystrój nawiązuje nie tylko do historii Kamienicy Mikulskiego, ale także do charakteru samej Warszawy, która łączy w sobie wiele kontrastów.

Marka Green Caffè Nero została stworzona przez Gerry’ego Forda – właściciela Caffè Nero i Adama Ringera – założyciela i szefa Green Coffee. Od momentu otwarcia pierwszej kawiarni w 2012 r., Green Caffè Nero pozostaje wierne założeniom, które przyświecały założycielom: oferowaniu najlepszej kawy i tworzeniu kameralnej, domowej atmosfery. Obecnie sieć prowadzi ponad 40 kawiarni, a w planach ma otwieranie kilka lokali rocznie. Wystrój kawiarni jest współtworzony przez polskich artystów i rzemieślników, dlatego każda z nich ma swój indywidualny charakter pasujący do otoczenia, w którym są zlokalizowane.

Red. (źródło: greencaffenero.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ