W Nowym Jorku restauracje, od fast foodów po bardzo ekskluzywne, cieszą się stale rosnącą popularnością. Nowojorczycy uwielbiają jadać poza domem i robią to o wiele częściej niż przeciętni Amerykanie.

Tak wynika z ankiety Zagat, słynnej firmy oceniającej restauracje i zwyczaje kulinarne Amerykanów. Przeciętny nowojorczyk płaci za danie średnio 48.44 dol., a średnio mieszkaniec Stanów wydaje na posiłek w restauracji 36.30 dol.

Poza tym, bez wahania konsument w Nowym Jorku płaci więcej za dobre jedzenie, doceniając serwis i pracę kelnera. Widać to po wysokości zostawianych napiwków, które są tu wyższe niż w całej Ameryce. Przeciętny nowojorczyk zostawia średnio 19.2 proc. od rachunku, podczas gdy przeciętny Amerykanin 18.9 proc.

Z sondażu wynika też, że największą popularnością cieszą się włoskie smaki. Ponad jedna trzecia (33 proc.) ankietowanych nowojorczyków zapytanych o ulubione dania postawiła na kuchnię Italii. W przypadku średniej amerykańskiej jest to 22 proc.

Z badania Zagat wynika, że nowojorczycy nie lubią głośnych rozmów w restauracjach. Są też mało tolerancyjni, gdy klienci restauracji rozmawiają przesz telefony komórkowe przy stolikach.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ