Tegoroczny Whisky Live Warsaw (13-14 października br.) to nie tylko okazja do spróbowania szerokiego spektrum smaków i aromatów tego trunku. To również szansa na poznanie potencjału whisky w kuchni, gdzie goście festiwalowi będą mogli wziąć udział zarówno w pokazach robienia czekolady, jak i food pairingu.

Organizatorzy tegorocznej edycji Festiwalu przygotowali ponad 500 gatunków whisky do degustacji. Odwiedzanie kolejnych stoisk ma przypominać podróż smakową po wszystkich zakątkach świata – zaczynając od kolebki whisky (czyli Irlandii i Szkocji), dalej przemierzając kolejne kraje Europy (m.in. Islandia, Włochy, Szwecja) aż do Stanów Zjednoczonych, po odległe rejony Dalekiego Wschodu (m.in. Japonia czy Tajwan).

Degustacja whisky to główna część wydarzenia, ale nie jedyna atrakcja przygotowana dla gości zbliżającego się Whisky Live Warsaw. Po raz kolejny na zwiedzających będzie czekać „Zatoka Smaku” – specjalnie wydzielona przestrzeń dedykowana miłośnikom dobrego jedzenia. W programie przewidziano m.in. pokazy kulinarne pod przewodnictwem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Autorskie kreacje kucharzy zostaną stworzone w oparciu o łączenie potraw z whisky, czyli tzw. food pairing. Jednym z zaproszonych gości jest Norbert Koch – członek kadry narodowej na Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie w 2017 roku. Organizatorzy zaplanowali trzy pokazy – jeden w piątek oraz dwa w sobotę.

Nie zabraknie także atrakcji dla fanów „słodkości”. Specjalne pokazy robienia czekolady, oczywiście z użyciem whisky, poprowadzi Marcin Paździor – mistrz cukiernictwa, kilkukrotny juror międzynarodowego konkursu „World Chocolate Master”. Cukiernik zaprezentuje między innymi serię autorskich, specjalnie przygotowanych na okoliczność festiwalu, ręcznie robionych pralin. Warto również dodać, że jednym z wystawców na Whisky Live Warsaw 2017 będzie szwajcarska marka Favarger – producent wyśmienitej czekolady oraz kakao, której początki sięgają 1826 r. Co ciekawe, firma do dziś pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym.

Elementem wieńczącym koncept kulinarny jest restauracja festiwalowa, w której serwowany będzie lunch przygotowany z użyciem whisky. Specjalne menu, składające się z zupy, dania głównego i dodatków przygotował Bartosz Czerwiński, szef kuchni marki Deli Catering, będącej Partnerem Festiwalu. W karcie dań znalazły się takie potrawy, jak: krem ze słodkiej kukurydzy, pstrąg w maślanym sosie, kurczak w burbonie czy duszona wołowina. A wszystko to „doprawione” odpowiednim gatunkiem whisky. Lunch można nabyć w cenie rozszerzonego biletu lub osobno (bezpośrednio podczas Festiwalu).

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ