AmRest sfinalizował umowę kupna firmy Biznes KFC, prowadzącej 21 restauracji KFC w Rosji. Wartość transakcji określana jest na 1 mld 655 mln rubli, czyli ok. 105 mln zł.

Jak informuje polska spółka restauracyjna, szacowane przychody Biznesu KFC wyniosły w 2016 r. 1 mld 376 mln rubli, czyli ok. 98 mln zł. AmRest na rosyjskim rynku restauracyjnym prowadzi obecnie 120 restauracji KFC.

Przypomnijmy, że 24 kwietnia br. AmRest podpisał porozumienie z Pizza Hut Europe Sarl US Branch i Yum Restaurants International Russia and CIS LLC, określające warunki uzyskania praw master-franczyzobiorcy dla marki Pizza Hut na rynku rosyjskim oraz nabycie 18 restauracji Pizza Hut prowadzonych przez PH Russia. W efekcie podmiot kontrolowany przez AmRest nie tylko będzie masterfranczyzobiorcą restauracji prowadzonych obecnie przez licznych subfranczyzobiorców w Rosji, ale uzyska także prawa do udzielania franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut na terenie tego kraju.

AmRest Holdings SE jest największą, niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija także działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Od 2005 r. notowana jest na warszawskiej GPW. Od 1993 r. inwestuje w portfolio takich marek marek gastronomicznych, jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks, w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture. Jest także właścicielem marki La Tagliatella, która rozwijana jest zarówno jako restauracje zarządzane przez spółkę, jak i w ramach franczyzy. W 2012 r. do portfolio AmRest dołączyły dwie chińskie marki: Blue Frog i KABB.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ