Specjalne, antybakteryjne posadzki Flowfresh, z zawartością jonów srebra, zmniejszających ilość drobnoustrojów, zastosowano w nowo otwartej hali rozbioru mięsa wołowego Zakładów Mięsnych Zakrzewscy. Jest to jedna z największych i najnowocześniejszych hal produkcyjnych tego typu w Europie.

Zakłady Mięsne Zakrzewscy to rodzinna firma prowadzona od ponad 20 lat przez braci Janusza i Dariusza Zakrzewskich w Kosowie Lackim, we wschodniej części Mazowsza. Przedsiębiorstwo zajmuje się skupem żywca wołowego i wieprzowego, ubojem i rozbiorem zwierząt rzeźnych oraz dostarcza wysokiej jakości mięso kulinarne. Dzięki inwestycji w jedną z najnowocześniejszych w Europie linii rozbioru mięsa wołowego zakład będzie w stanie eksportować nie tylko ćwierćtusze wołowe, jak dotychczas, ale także konfekcjonowane, porcjowane i pakowane próżniowo mięso – informuje producent.

W nowej hali na powierzchni 3000 mkw. wykonano specjalistyczne, antybakteryjne posadzki Flowfresh HF o grubości 6 mm, w kolorze jasnoszarym. Realizatorem inwestycji jest firma ACME Polska, autoryzowany wykonawca Flowcrete Polska. Bezspoinowe poliuretanowo-cementowe posadzki żywiczne przeznaczone są m.in. do stosowania przy mokrych procesach przetwórczych w przemyśle spożywczym. Zawierają dodatek Polygiene wykorzystujący innowacyjną technologię na bazie jonów srebra, który zmniejsza ilość drobnoustrojów na powierzchni posadzki nawet o 99,9 proc. Posadzki Flowfresh uzyskały międzynarodowy certyfikat organizacji HACCP International, który potwierdza, że mogą być stosowane w zakładach spożywczych jako rozwiązanie spełniające najwyższe światowe wymogi w zakresie jakości i bezpieczeństwa żywności.

– Decyzja o rozbudowie zakładu wynikała z rosnącego popytu na wysokiej jakości polskie mięso wołowe w Europie. Szacujemy, że 70 proc. produkcji z nowej hali trafi na rynek unijny. Aby spełniać najwyższe standardy jakościowe zainwestowaliśmy w najnowocześniejsze technologie rozbioru, pakowania oraz rozwiązania pozwalające na identyfikację produktu na każdym etapie wytwarzania. Zdajemy sobie sprawę, że równie ważne jak innowacyjne maszyny są materiały wykończeniowe, dlatego w nowej hali zastosowaliśmy specjalistyczne posadzki Flowfresh, które od lat doskonale sprawdzają się w naszym zakładzie – mówi Andrzej Gąsiorowski, dyrektor ds. technicznych w ZM Zakrzewscy.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ