Wielka Pieniawa doceniona została w Plebiscycie Gospodarczym „Sudeckie Kryształy”. W konkursie od sześciu lat wyróżniane są najlepsze wydarzenia, produkty i przedsiębiorstwa z regionu Sudetów.

Szósta gala Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy została zorganizowana w Zamku na Skale w Trzebieszowicach koło Lądka-Zdroju. W tym roku wyróżnienia wręczono w sześciu kategoriach. Kapituła konkursowa przyznała nagrodę marce Wielka Pieniawa w kategorii „Najlepszy produkt” za doskonałe walory jakościowe.

Wyjątkowa woda Wielka Pieniawa to fenomenalny dar natury dla Uzdrowisk Kłodzkich. Jest pozyskiwana z odwiertu dokonanego w Polanicy-Zdroju w 1905 r., czyli ponad 110 lat temu. Odpowiednia zawartość mikroelementów oraz pierwiastków, tj. magnez, wapń i potas sprawia, że Wielka Pieniawa ma zbawienny wpływ na zdrowie każdego z nas. Produkt ma ponadto cechy wody leczniczej. Wzmacnia naszą odporność oraz łagodzi problemy trawienne i żołądkowe – mówi Rafał Siciński, kierownik zakładu rozlewniczego Staropolanka w Polanicy-Zdroju.

Wielka Pieniawa czerpana jest w Polanicy-Zdroju z głębokości 34,6 metrów. Do jej wydobycia nie są potrzebne pompy, ponieważ woda wypływa na powierzchnię pod własnym ciśnieniem. Można ją pić prosto ze źródła w pijalni w Uzdrowisku Polanica-Zdrój lub zakupić w wersji butelkowanej.

„Sudecki Kryształ” dla Wielkiej Pieniawy to nagroda dla Uzdrowisk Kłodzkich, za wieloletnią pracę nad wysokiej jakości produktami z portfolio wód mineralnych. Jest to również kolejne potwierdzenie tego, że nasze propozycje są rozpoznawalne i doceniane przez konsumentów z regionu i z całej Polski. Cieszymy się, że możemy oferować produkty najwyższej jakości z unikalnymi bukietami minerałów, które przyczyniają się nie tylko do poprawy samopoczucia, ale i zdrowia osób kupujących i pijących nasze wody regularnie – komentuje Marcin Gwóźdź, prezes Uzdrowisk Kłodzkich, należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Plebiscyt Gospodarczy „Sudeckie Kryształy” wyróżnia firmy, instytucje, stowarzyszenia i organizacje, działające w regionie Sudetów, które są przykładem sprawności działania oraz wzorem solidności i rzetelności.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ