Sieć kin Helios, należąca do Agory S.A., prowadzi negocjacje z dwoma menedżerami w sprawie uruchomienia sieci lokali gastronomicznych, m.in. w sektorze fast casual. Spółka zamierza zainwestować to ok. 10 mln zł.

Helios podpisał na razie list intencyjny w celu założenia spółki, która będzie zajmowała się prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych m.in. w segmencie fast casual.

Format fast casual to lokale o średnim standardzie z częściową obsługą kelnerską i umiarkowanymi cenami. Mają wyższy standard niż fastfoody, ale niższy od restauracji. To przede wszystkim pizzerie i burgerownie.

Planowana inwestycja Helios S.A. w nowo utworzoną spółkę wyniesie około 10 mln zł, w tym 5,0 mln zł po podpisaniu umowy inwestycyjnej. Udział Helios S.A. w kapitale zakładowym nowo założonej spółki wyniesie 90 proc. Każda z osób fizycznych obejmie początkowo po 5 proc. udziałów w kapitale nowo założonej spółki z możliwością zwiększenia swojego zaangażowania maksymalnie do 15 proc. (łącznie do 30 proc.) kapitału zakładowego – informuje Agora.

Firma zaznacza, że nie jest to dla jest duża inwestycja, ale jeśli dojdzie do skutku, będzie oznaczała rozpoczęcie działalności w nowym segmencie rynkowym. Warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej, oprócz uzgodnienia zasad współpracy z dwójką wspólników, jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Segment filmowo-książkowy, którego większość stanowi sieć kin Helios, to obecnie największy i najszybciej rosnący pion działalności Agory. W trzech kwartałach br. wpływy firmy ze sprzedaży biletów kinowych wyniosły 155,8 mln zł (o 16,4 proc. więcej niż rok wcześniej), a ze sprzedaży barowej w kinach – 58,4 mln zł (po wzroście o 16,8 proc. w skali roku).

Do Heliosa należą obecnie 44 kina, ostatnie jak dotąd zostało otworzone tydzień temu w Stalowej Woli. W najbliższych latach mają powstać kina tej sieci w galerii handlowej Blue City w Warszawie, w galerii Libero w Katowicach oraz w Gdańsku.

Red. (źródło: wirtualnemedia.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ