Związek Pracodawców HoReCa dołączył do grona członków Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Celem są wspólne działania ukierunkowane na poprawę warunków prowadzenia biznesu w Polsce oraz adresowanie wyzwań związanych z rynkiem pracy.

Nasz organizacja jest coraz liczniejsza, co powoduje, że sprawy którymi się zajmujemy są coraz bardziej złożone. Wiele z nich to nie są kwestie typowo gastronomiczne, lecz znane większej części rynku. Wierzymy że bardziej efektywnym sposobem rozwiązaniem tych kwestii jest współpraca na poziomie ponadbranżowym i znalezienie – w zakresie w jakim to możliwe – wspólnych kierunków działania. Z tej przyczyny decydujemy się na przystąpienie do Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, jako organizacji reprezentującej interesy i potrzeby zarówno małego biznesu, jak i dużych podmiotów. Opierając się na doświadczeniach naszych kolegów, chcielibyśmy razem stawić czoła wyzwaniom – mówi Marcin Zawadzki, prezes ZP HoReCa.

Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu reprezentuje polski rynek gastronomiczny w kraju i za granicą. Do zadań ZP HoReCa należy działanie na rzecz rozwiązywania problemów branży, tworzenia korzystnych dla jej rozwoju warunków, a także ochrona i dbanie o pozytywny wizerunek sektora gastronomicznego. ZP HoReCa przekształciła się z Krajowej Rady Gastronomii i Cateringu, która powstała w 2016 r. z inicjatywy wiodących przedstawicieli branży. Związek zrzesza obecnie ponad 2000 lokali gastronomicznych na terenie całego kraju.

Red. (źródło: ZP Horeca)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ