Dieta FODMAP to łatwy program żywieniowy dla osób z zespołem jelita drażliwego, oraz innymi chorobami układu pokarmowego, który polega na ograniczeniu spożycia węglowodanów FODMAP (fermentable oligo-, di-, mono-saccharides and polyols ‒ fermentujące oligo-, di- i monosacharydy oraz poliole).

Pozwala ona zapanować nad chorobą i szybko wyeliminować dokuczliwe objawy, a przy okazji schudnąć i poprawić ogólny stan zdrowia. Książka zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat tej coraz popularniejszej diety, i jej wpływu na organizm człowieka. Autorka proponuje także plan zakupów oraz 75 smacznych i prostych w przygotowaniu przepisów, także wegańskich wegetariańskich.

Mollie Tunitsky jest pasjonatką gotowania, cukierniczką i blogerką kulinarną. Przez wiele lat borykała się z błędnie diagnozowanymi problemami gastrycznymi. Zdecydowana, by odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie, natrafiła w końcu na dietę o niskiej zawartości węglowodanów FODMAP, którą w tej książce dzieli się z czytelnikami na całym świecie. Mollie mieszka z mężem w Houston w stanie Teksas.

Gabriela Gardner jest dietetyczką i specjalistką ds. żywienia. W swojej praktyce specjalizuje się w zaburzeniach trawienia, publikuje też w „Nutrition in Clinical Practice”, współpracuje z wieloma stacjami radiowymi, często wygłasza też referaty na konferencjach poświęconych odżywianiu i chorobom układu pokarmowego. W wolnym czasie praktykuje jogę. Mieszka z mężem w Houston w Teksasie.

JADŁOSPIS NA 7 DNI, z listami zakupów, narzędziem monitorowania objawów i przydatnymi wskazówkami pomagającymi utrzymać motywację

PONAD 75 PRZEPISÓW NA BEZGLUTENOWE DANIA O NISKIEJ ZAWARTOŚCI FODMAP z informacjami na temat ich wartości odżywczej oraz przydatnym oznaczeniem potraw

5 ŁATWYCH KROKÓW pomoże ci dostosować spiżarnię i nauczyć się przygotowywać posiłki podczas przechodzenia na dietę

WPROWADZENIE do diety ubogiej w FODMAP, doskonałe źródło wiedzy na temat jej skuteczności oraz wpływu na organizm

Mollie Tunitsky z Gabrielą Gardner

Stop zespołowi jelita drażliwego!

Dieta FODMAP

Łatwy program dla osób z IBS i refluksem żołądkowo-przełykowym

Przełożyła Bożena Jóźwiak

ISBN  978-83-8062-305-7

 

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ