AmRest Holdings SE, największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie Środkowej, ogłosiła plan wejścia marki Starbucks na rynek serbski. Pierwsza kawiarnia w Serbii zostanie otwarta w Belgradzie.

AmRest jest wyłącznym operatorem Starbucks w regionie Europy Środkowej. Serbia to kolejny rynek, na którym spółka będzie budować markę od podstaw. W 2016 r. AmRest wprowadził Starbucks na Słowację, gdzie aktualnie rozwinął sieć czterech kawiarni w stolicy kraju, Bratysławie.

– Z wielkim entuzjazmem wprowadzamy naszą markę na rynek serbski i cieszymy się, że mieszkańcy Belgradu już wkrótce będą mogli poznać unikalne doświadczenie Starbucks. Serbia ma bogatą kulturę picia kawy, a my chcemy być jej częścią, dlatego stworzymy miejsce, gdzie będzie można cieszyć się kawą najlepszej jakości i doświadczyć wyjątkowej pasji naszych baristów – mówi Adam Mularuk, Prezydent Starbucks w AmRest.

Marka Starbucks jest częścią portfela AmRest od 2008 r., odkąd spółka otworzyła pierwszy lokal w Pradze. Obecnie firma zarządza ponad 300 kawiarniami Starbucks na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Niemczech, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. 

Starbucks Coffee Company powstała w 1971 r. w Seattle. Dysponując kawiarniami na całym świecie, jest obecnie wiodącą firmą w dziedzinie pozyskiwania, sprzedaży i palenia kawy. 

AmRest Holdings SE jest największą publicznie notowaną spółką restauracyjną w Europie Środkowo-Wschodniej. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem wyjątkowej marki La Tagliatella oraz dwóch chińskich konceptów: Blue Frog i KABB. Obecnie spółka prowadzi ponad 1600 lokali w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants), w 16 krajach: Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji,
Hiszpanii, Portugalii, Francji, Austrii, Niemczech i Chinach.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ