Firma Putka podjęła decyzję o rezygnacji z używania jaj pochodzących z chowu klatkowego, „mając na uwadze dobrostan zwierząt oraz jakość używanych surowców”. Proces przechodzenia na jaja z chowu ściółkowego i z wolnego wybiegu będzie prowadzony stopniowo. Już dziś jaj pochodzących z chowu klatkowego nie używa się do żadnych produktów bezglutenowych oraz do produkcji kanapek i sałatek. Całkowite wyeliminowanie ma nastąpić do 2025 r.

W ofercie Piekarni Cukierni Putka znajduje się ponad kilkadziesiąt rodzajów pieczywa: chleba, bułek i bułeczek. Wśród nich można znaleźć chleby razowe, mieszane, pszenne oraz w 100 proc. żytnie, powstające na naturalnym zakwasie, z dodatkiem różnych ziaren i zbóż.  Bułki wypiekane są z mąki pszennej, żytniej, orkiszowej, kukurydzianej oraz graham z różnymi dodatkami.

– Na szczególne wyróżnienie zasługują chleby wytwarzane metodą trójfazowej fermentacji, w której wyróżnia się półkwas, kwas i ciasto właściwe. Im dłużej prowadzone jest ciasto, tym więcej w chlebie właściwości prozdrowotnych: witamin, składników mineralnych i dobroczynnych dla przewodu pokarmowego szczepów bakterii kwasu mlekowego. Taką metodą wypiekane są wszystkie nasze chleby razowe, Sitkowy, Żytni, Staropolski, Wiejski, Grodzki, Wileński, Rycerski, Chleb Danuty oraz większość chlebów na wagę – mówi Zuzanna Putka-Twardowska, członek zarządu, Dyrektor Marketingu Piekarni Cukierni Putka, przedstawicielka czwartego pokolenia w Piekarniach Cukierniach Putka..

Wiele chlebów w Piekarni Cukierni Putka jest oferowanych w formie tzw. „batonów” sprzedawanych na wagę. Dzięki temu można nabyć dowolną ilość pieczywa pokrojonego
na kromki.

– To daje możliwość kupienia innego rodzaju pieczywa dla każdego członka rodziny według preferencji. Zamiast jednego dużego bochenka chleba, możemy mieć po kilka kromek różnego rodzaju pieczywa – wyjaśnia  Zuzanna Putka-Twardowska.

Putka posiada także szeroką ofertę pieczywa bezglutenowego, które jest wypiekane w specjalnej, dedykowanej do tego celu piekarni na warszawskim Grochowie. Wszystkie wyroby są bezpieczne dla osób z celiakią, ponieważ zostały przebadane w akredytowanym laboratorium i posiadają międzynarodowy znak Przekreślonego Kłosa, przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Pieczywo ze znakiem Putka dostarczane jest do piekarni nawet czterokrotnie w ciągu dnia, co gwarantuje jego wysoką jakość i świeżość. Stosujemy też metodę dojrzewającego wypieku, czyli wypiekania produktów, w miejscach, w których są sprzedawane. Są to wyłącznie wypieki ze świeżego, surowego ciasta. Przygotowujemy je w piekarni głównej, a następnie schładzamy do temperatury 5°C. Drożdże wówczas przestają pracować, co spowalnia proces fermentacji, czyli rozrostu ciasta. Nieprzerwanie w naturalny sposób wytwarzają się jednak dodatkowe aromaty, dzięki czemu pieczywo zyskuje bogatszy smak Tak przygotowane wyroby, w specjalnych pojemnikach zachowujących temperaturę przewożone są do piekarni. Tam trafiają do garowni, gdzie następuje dalszy proces rozrostu ciasta, a następnie zostają wypieczone nie tracąc swoich właściwości. Produkty pozostają świeże nawet dłużej niż te wypieczone w piekarni głównej zaraz po przygotowaniu ciasta –  tłumaczy Zuzanna Putka-Twardowska.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ