Odbył się Kongres Regionów 2018, podczas którego samorządowcy z całej Polski rozmawiali o megatrendach w miastach. Wydarzenie wsparła kulinarnie marka Deli Catering – lider na rynku usług cateringowych w zakresie kulinariów eventowych.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Megatrendy w miastach i regionach”. Stąd panele dyskusyjne zostały podzielone na pięć bloków tematycznych, odpowiadających pięciu miejskim mega-trendom, takim jak: przyjazna przestrzeń, eko-miasto, mobilność na żądanie, cyfryzacja – zawsze w kontakcie oraz finansowanie w nietradycyjnych modelach ryzyko-zysk.

W tym roku nowością był blok warsztatowy, podczas którego uczestnicy mieli okazję nie tylko szeroko omawiać nowe rozwiązania prawne dla regionów i gmin, lecz także konfrontować je z codzienną praktyką. Co ważne, podczas uroczystej wieczornej gali poznaliśmy laureatów organizowanego przez magazyn Newsweek rankingu najlepszych Prezydentów Miast – na jego szczycie znalazł się Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. 

Za oprawę kulinarną wydarzenia odpowiadała marka Deli Catering. Specjalnie na tę okoliczność przygotowane zostało carpaccio z opiekanej wołowiny z tartym parmezanem i sosem balsamicznym, rillette z gęsi na sękaczu z konfiturą z leśnej borówki, cytrynowym tymiankiem i musem z chrzanu, a także perlica macerowana w calvadosie z karmelizowanymi orzechami na konfiturze morelowej i blinie.

Wydarzenie odbyło się 26-27 czerwca br. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wśród gości Kongresu obecni byli m.in. były premier Jerzy Buzek, eurodeputowany Jan Olbrycht oraz Nicola De Michelis, szef gabinetu unijnej komisarz ds. polityki regionalnej.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ