Wielofunkcyjne kompleksy podbijają polski rynek. Coraz częściej buduje się biurowce w dużych parkach biznesowych, w których znajdują się także kawiarnie, kluby fitness, delikatesy, przedszkola i placówki prywatnej służby zdrowia.

Najwięcej budynków wielofunkcyjnych (tzw. mixed use) powstaje w Warszawie. — Ta tendencja będzie przybierała na sile szczególnie w obiektach rewitalizowanych, które muszą konkurować z nowoczesnymi nieruchomościami. Takim zmodernizowanym budynkiem jest Spektrum Tower w centrum Warszawy, w którym oprócz biur mieści się całodobowy fitness klub i klub nocny The View na 31 piętrze — mówi Monika Krzemińska, partner w firmie Wood Lark Group.

Ciekawie zaplanowanym ciągiem usługowo-gastronomicznym może pochwalić się także kompleks Eurocentrum przy Alejach Jerozolimskich. W wysokim na dwa piętra pasażu znajduje się restauracja Office Bistro Group, kawiarnia i lounge bar. — Kolejnym wartym uwagi przykładem połączenia funkcji biurowej z usługową jest Art Norblin, a więc poddana rewitalizacji fabryka Ludwika Norblina z 1882 r. Oprócz nowoczesnych biur znajdą się tu kawiarnie, restauracje i bazar z ekologiczną żywnością. Będzie tu także Muzeum Dawnej Fabryki Norblina — opisuje Monika Krzemińska.

Ciekawą inwestycją jest też The Tides na Powiślu. Niepowtarzalna architektura autorstwa prof. Stefana Kuryłowicza kryje powierzchnie przeznaczone na nowoczesne biura, aparthotel i restaurację z kawiarnią z dużym ogrodem. Budynek jest położony nad Wisłą, dzięki czemu najemcy będą mogli skorzystać z należącej do niego przystani dla łodzi.

Inwestorzy coraz częściej realizują także projekty miastotwórcze, otwarte na mieszkańców i turystów. Przykładem jest Warsaw Spire, gdzie oprócz trzech biurowców, w tym 220-metrowej wieży, powstanie Plac Europejski — nowy miejski skwer z zielenią, amfiteatrem, autorskimi restauracjami i pasażem artystycznym. Na osiedlu Royal Wilanów deweloper stworzył natomiast infrastrukturę zachęcającą najemców i mieszkańców dzielnicy do uprawiania sportu. Znajdują się tam boiska do siatkówki i koszykówki, mini boisko do piłki nożnej, ścianka wspinaczkowa oraz strefa streetworkout.

— Ofertę biurowca uzupełniają sklepy Bang & Olfusen, Colibri Concept Store, Sklep Biegacza, winiarnia Czas na Wino, japońska restauracja Nama, restauracja Naturel, meksykański klub YeYe oraz Artis Wellnes Club — dodaje Monika Krzemińska.

Red. (źródło: nieruchomosci.pb.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ