Bike Maraton i Runner’s World Super Bieg startuje 7 kwietnia jako cykl imprez weekendowych, adresowanych do fanów kolarstwa górskiego oraz biegów. Partnerami wydarzeń, zaplanowanych na terenach Dolnego Śląska, są Staropolanka, sieć hoteli i obiektów Interferie oraz Polska Grupa Uzdrowisk.

Bike Maraton to największy cykl rowerowych wyścigów górskich w Polsce. Równolegle odbywają się Runner’s World Super Bieg, w którym organizowane są biegi górskie dla zwolenników sportu. Tegoroczne edycje obu imprez zostaną po raz kolejny wsparte przez spółki z portfela KGHM TFI SA.

Sezon 2019 rozpoczyna VII Półmaraton Jeleniogórski, który startuje 7 kwietnia. Tydzień później w Miękini zorganizowany zostanie Bike Maraton i Szosowy Klasyk.

Okres od kwietnia do listopada będzie wręcz naszpikowany sportowymi wydarzeniami w malowniczych, dolnośląskich miejscowościach, w tym w popularnych uzdrowiskach, w których panuje wyjątkowy klimat do uprawiania aktywności fizycznej – mówi Maciej Grabek, organizator cyklu imprez Bike Maraton i SuperBieg.

Staropolanka – Bike Maraton i SuperBieg

Staropolanka jest oficjalnym partnerem wszystkich biegów i wyścigów. Zorganizowane zostaną ponadto specjalne Dziesiątki Staropolanki – biegi pod patronatem marki, w których producent przekaże zwycięzcom dodatkowe nagrody.

Staropolanka będzie również dostępna dla zawodników na trasie i po wyścigach m.in. w opcjach Staropolanka Sport Desire 0,7 l oraz Staropolanka Kids. Dodatkowo, podczas biegów w Polanicy Zdrój oraz podczas Interferie Run, rozgrzewki poprowadzi zawodniczka kickboxingu w formule K-1 i ambasadorka marki Staropolanka, Róża Gumienna.

Dzięki przemyślanej strategii marketingowej, Staropolanka stała się wodą, po którą sportowcy sięgają coraz częściej. Naturalne pochodzenie i odpowiednia zawartość minerałów w wodach sprawiają, że nasze propozycje są doceniane i chętnie wybierane przez osoby uprawiające sport regularnie, których decyzje zakupowe zależą przede wszystkim od wysokiej jakości produktu. Celowo budujemy wartość marki w oparciu o sportowe emocje, bo to właśnie one skutecznie pogłębiają więzi z odbiorcami produktów – mówi Łukasz Surażyński, wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich, do których należy Staropolanka.

Interferie – własny bieg górski

W ramach partnerstwa z organizatorem wydarzeń Bike Maraton i SuperBieg, sieć obiektów i hoteli Interferie zorganizuje kolejny, czwarty już bieg Interferie Run, który wystartuje 25 maja w Szklarskiej Porębie i zakończy się w Świeradowie-Zdroju. Jak co roku, trasę biegu połączą dwa hotele spółki – Interferie Sport Hotel Bornit oraz Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit. Popularność tego wydarzenia, które łączy Karkonosze z Górami Izerskimi, wzrasta z roku na rok. Podczas pierwszej edycji w 2016 r. w kategorii Open 21 km i Open 10 km wystartowało łącznie 218 zawodników, a w 2018 – już 398.

W sezonie 2019, do współpracy w ramach cyklów wydarzeń Bike Maraton i SuperBieg, angażujemy trzy podmioty z portfela KGHM TFI SA, tj. PGU, Interferie i Staropolanka, co pozwala nam uzyskać efekt synergii. Wspólne działanie spółek daje znacznie lepsze efekty, dzięki czemu docieramy do dużego grona odbiorców naszych marek – wyjaśnia Piotr Grudziński, dyrektor marketingu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Uzdrowiska PGU – oferta lecznicza

Podczas każdego wydarzenia, w ramach cyklu imprez Bike Maraton i SuperBieg, Uzdrowisko Cieplice zadba o energetyzujące posiłki podczas pasta party dla uczestników biegu w Cieplicach, 7 kwietnia 2019 r. Na startach będzie można zapoznać się z ofertami pobytowymi wszystkich uzdrowisk PGU, które będą dostępne w specjalnych strefach informacyjnych.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ